Społeczność Odoo

Zaproszenie do polskiej społeczności Odoo

Jeśli jesteś osobą lub firmą, która ma ochotę zająć się wdrażaniem systemu Odoo lub jego rozwojem, to zapraszamy do kontaktu. Uważamy, że mamy w tym systemie bardzo duże doświadczenie (równiez międzynarodowe) i kontakt z nami (choćby na zasadzie wymiany informacji) może ci się przydać. Bedziemy w tym względzie zainteresowani profitami, ale mamy dużo więcej do zaoferowania.

Niech wzorem będzie tu społeczność hiszpańska, która jako firmy rynkowe ze sobą konkurują, ale jako społeczność wspólnie budują zasoby modułów lokalizacyjnych.

Obecnie firma OpenGLOBE nawiązała stałą współpracę z firmą Cirrus oraz z partnerami zagranicznymi. Współpracują z nami również inne firmy, które korzystają z naszych rozwiązań.

15-06-2011

Społeczność międzynarodowa Odoo

Społeczność Odoo stanowią firmy i osoby z całego świata. Z niektórymi nawiązujemy współpracę. Tak się stało przy modułe currency_rate_update, gdzie dodaliśmy import kursów walut ze stron NBP i ECB. Swoją pracę wysłaliśmy do autora modułu firmy Camtocamp, aby ona umieściła nasze zmiany w swoim module i umieściła nową wersję w repozytoriach. Dzięki temu moduł, który był dopracowany tylko dla użytkowników szwajcarskich (pozostałe kursy były importowane z nieoficjalnych serwisów), po naszych rozszerzeniach może służyć użytkownikom w Polsce i w krajach strefy EURO. Obecnie możemy takie zmiany wprowadzać już sami, bo zostaliśmy zakwalifikowani do grupy Odoo Commiters, która moduły dodatkowe może zmieniać bezpośrednio. Z kolei do modułu report_aeroo (firmy Alistek) wysłaliśmy kod konwersji liczb na tekst słownie po polsku.

Oprócz grupy Odoo Commiters istnieją jeszcze grupy tematyczne. My należymy do: Odoo Accounting Experts i Odoo Manufacturing Experts.

Najściślej współpracujemy z partnerem Odoo z Niemiec firmą BIG-consulting.